Jak zostać Konsultantką KonMari™? Część 2. Relacja z kursu w Londynie.

Po wielu miesiącach przygotowań i dokładnie roku oczekiwania, 4 kwietnia 2019 poleciałam do Londynu, aby wziąć udział w KonMari Consultant Certification Course London 2019. Dziś post o jednym z najważniejszych wydarzeń w moim życiu. Zapraszam Was na relację ze spotkania z Marie Kondo.

Zadzieram kiecę i lecę!

Uniform konsultantki i ulubiony notes spakowany. Dziesięć budzików nastawionych, tak w razie co, żeby przypadkiem nie zaspać akurat TEGO dnia. Poranna rutyna jak co dzień, czas na spokojne śniadanie i herbatę z Youtube. Pierwszy makijaż od kilku miesięcy, wielokrotne sprawdzenie dokumentów i kart płatniczych. W drogę!

kurs na konsultantke konmari londyn

Na miejscu byłam dzień wcześniej. To był mój pierwszy raz w tym mieście, więc chciałam rozejrzeć się po okolicy i zobaczyć to, co zobaczyć w Londynie „trzeba”.

Sara Brzezicka Konsultantka KonMari

Jednak przede wszystkim zrobiłam dzień zapasu ze względu na ewentualny problem z lotem (kilku osobom odwołali rejs i spóźnili się na kurs!) czy zgubienie się w tym wielkim mieście, co początkowo przyprawiało mnie o zawrót głowy. Z racji tego, że byłam sama, wolałam dać sobie dzień zapasu, na ewentualne perypetie lub po prostu odpoczynek i przygotowanie psychiczne.

kurs na konsultantke konmari londyn 2

Kurs odbywał się w hotelu The Bloomsbury, niedaleko Oxford Street. Tam też postanowiłam się zatrzymać, ze względów bezpieczeństwa i wygody. Ciekawe miejsce, nie do końca w moim stylu, ale zdecydowanie pasowało do tego wydarzenia.

Before party – przełomowy moment.

Można powiedzieć, że kurs rozpoczął się już w piątek, bo wieczorem zorganizowano spotkanie, aby uczestnicy mogli się lepiej poznać. Była to okazja do rozmowy z certyfikowanymi Konsultantkami, które również były obecne.  Jednak część grupy spotkała się wcześniej, zjadłyśmy obiad w około 35 osobowej grupie. Choć żadna z nas wcześniej się nie znała i pochodziłyśmy z różnych części świata (m.in. Kolumbia, USA czy Singapur) to rozmawiałyśmy jak najlepsze koleżanki. Wspólna pasja i cel nie tworzyły między nami żadnych barier, nawet tych językowych.

Konsultantki KonMari

Wieczór był naprawdę inspirujący! Muszę przyznać, że przed spotkaniem byłam bardzo zestresowana i zastanawiałam się, co ja tam właściwie robię?! Miałam wrażenie, że się nie nadaję i nie pasuję do tego miejsca, ale piątkowy wieczór zupełnie zmienił moje nastawienie. Poznałam wiele świetnych kobiet, choć nie sposób było porozmawiać z każdym uczestnikiem. Przez całkowity przypadek dołączyłam do rozmowy dwóch dziewczyn, z których jedną, jak się okazało, była Patty Morrissey – Ceryfikowana Konsultantka KonMari™, poziom platynowy. Mimo, że śledziłam ją wcześniej, to przez pierwsze 15 minut nie wiedziałam z kim rozmawiam! Przez ponad godzinę miałam okazję słuchać jej rad. To była niezwykle inspirująca rozmowa, która pokazała mi, że jestem w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Dla mnie najważniejszy moment całego kursu.

kurs na konsultantke konmari londyn

Dzień pierwszy – spotkanie z Marie Kondo.

W sobotę oficjalnie rozpoczął się kurs. Po krótkim wstępie przyszła kolej na spotkanie z samą Marie Kondo. Gdy drzwi się otworzyły, a ta filigranowa kobieta weszła do sali, energia w pomieszczeniu diametralnie się zmieniła. Nie mogłam powstrzymać łez, poczułam radość w sercu i wdzięczność, że mogę tam być.

Marie Kondo Londyn

Oczywiście zaczęliśmy od przywitania i podziękowania tej przestrzeni za to, że jest, i że możemy być tam razem. 

kurs na konsultantke konmari londyn 3

Po ceremonii przez godzinę słuchałyśmy przemówienia Marie, poczym zniknęła jak wróżka, a my rozpoczęliśmy szkolenie.

kurs na konsultantke konmari londyn

Naszymi nauczycielkami były siostry Eliette i Marieke Staub z Clarity Home Detox oraz Jenny Hayes z Lightly Love. Udział brały również m.in. Patty Morrissey i Gemma Quinn

marie kondo clarity home detox lightly love

Wykłady to przede wszystkim nauka pracy z klientem. Uczyliśmy się, jak prowadzić przez Metodę KonMari™ pozostając przy tym obserwatorem i przewodnikiem jednocześnie.

kurs na konsultantke konmari londyn

Zagłębiliśmy się również w samą Metodę, poznając przy tym jej prawdziwy cel. Nie obyło się oczywiście bez zajęć praktycznych czyli nauki składania ubrań.

kurs na konsultantke konmari londyn

Dzień drugi – zostałam Konsultantką KonMari w trakcie szkolenia.

Ostatniego dnia kontynuowaliśmy naukę, ale druga część spotkania obfitowała we wzruszenie, a ja jako najbardziej wrażliwa istota na tej planecie nie mogłam nie płakać. Podczas sesji Q&A wysłuchaliśmy wiele niesamowitych historii uczestniczek i prowadzących. Czuć było dobrą energię, która unosiła się w powietrzu.

KonMari certification course

Ogrom wiedzy przekazanej nam podczas dwóch dni kursu przytłoczył nie tylko mnie. Wiele z nas czuło przebodźcowanie, ale też motywację do działania. Nie mogliśmy się doczekać, aby rozpocząć proces certyfikacji.

kurs marie kondo konsultantka konmari

Na zakończenie pojawiła się również Marie. Szczerze nie wiem o czym mówiła, nie mogłam patrzeć w stronę sceny, bo z trudem starałam się opanować łzy.

Marie Kondo konmari consultant certification course london

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w kursie. Ekscytująca chwila! W tym momencie zostałam Konsultantką KonMari w trakcie szkolenia.

kurs na konsultantke konmari londyn

Marie podpisała nasze książki i zrobiłyśmy wspólne zdjęcie. Co najlepsze, podpisując moje egzemplarze zwróciła uwagę na design okładki, a ja z dumą mogłam powiedzieć, że to polskie wydanie. Po zakończeniu podeszła do mnie asystentka Kondo i zapytała czy mogłaby zrobić zdjęcia moich książek, bo bardzo się Marie spodobały! Chyba wiecie co czułam w tej chwili? 🙂 Swoją drogą na zdjęciu z Konmari bardzo dobrze widać moje emocje i zdenerwowanie 😀 Nie należy do moich ulubionych, a jednocześnie jest wyjątkowe i bardzo sentymentalne.

jak zostac konsultatnka konmari relacja z kursu w londynie

Na samo zakończenie wspólne zdjęcie wszystkich uczestników. Znajdziecie mnie po lewej stronie 🙂

kurs marie kondo konsultantka konmari

Podsumowując. To najlepsze w co mogłam zainwestować swój czas. Poza samymi wartościami płynącymi z kursu, wyciągnęłam z tego wyjazdu wiele dla siebie. Ugruntowałam swoje wartości, nabrałam większej pewności siebie, nauczyłam się wiele o sobie.

To był pierwszy, duży krok na drodze do zostania Konsultantką KonMari. W kolejnym poście opiszę jak wygląda proces certyfikacji, który jest najważniejszym i najbardziej wartościowym etapem dla każdej Konsultantki KonMari w trakcie szkolenia.

Światło!

Witaj!

Mam na imię Sara i uczę świadomego odgracania przestrzeni.
Jestem certyfikowaną Konsultantką KonMari™. Prowadzę konsultacje domowe oraz online. Zajrzyj na moje profile social media po dawkę inspiracji i porad.

Zapraszam Cię do subskrypcji Newslettera